معرفی شهرسین

 

 

 

16 Jul

به همت شهرداری شهر سین و پایگاه بسیج شهید باهنر در روز میلاد امام رضا(ع) ایستگاه صلواتی در بلوار امام خمینی(ره) شهر برگزار گردید.

Read more...

16 Jul

 جلسه تبادل نظر مسیولان روابط عمومی شهرداریهای شهرستان برخوار در سالن گلزار شهدا شهر سین برگزار گردید.
در پایان این نشست از زحمات ۱۱ ساله ی محسن داوری مدیر قبلی دفتر خبر شهرستان برخوار توسط شهردار شهر سین تکریم بعمل آمد...

Read more...

16 Jul

تجلیل از شوراهای ادواری شهر سین

مراسم تجلیل از شورای ادواری شهر سین شنبه ۱۵ تیرماه در محل سالن اجتماعات گلزار شهدا شهر باحضور فرماندار محترم شهرستان برخوار و شوراهای شهر در ادوار مختلف برگزار گردید.

مهندس طهرانی در ابتدا جلسه ضمن خوش آمد گویی به حاضرین با ذکر این حدیث از امام زین العابدین(ع) که نسبت به خدا بنده باشید و نسبت به مردم خدمتگزار،از زحمات و تلاش های تمامی اعضای شورا در ادوار مختلف تشکر نمود.

شهردار شهرسین در ادامه به بیان مواردی در خصوص پیشینه شوراها پرداخت و افزود ارزش شوراها به اندازه ای است که 6 اصل از قانون اساسی به آن ها تعلق دارد.

وی در ادامه از شوراها باعنوان تشکیلات یکپارچه ای که نهایت سعی و تلاش خویش را در جهت رشد و توسعه شهر انجام می دهند یادکرد.

وی در ابتدا هدف ازتشکیل این جلسه را  دیدارو تجلیل از خدمتگزاران مردم در ادوار مختلف شورا عنوان نمود و از حاضرین در جلسه همفکری و همکاری در مورد مسائل شهر را خواستار شد.

طهرانی درادامه از همفکری همه ی کسانیکه طی این چند سال در شهر متحمل زحمت و خدمت شدند تشکر و تصریح نمود:سرمایه های اجتماعی بستر جامعه ی مدنی و حیات شهروندی هستند.

فرماندار شهرستان در این جلسه بر همدلی و یکپارچگی شوراها در کنار هم و عدم موازی کاری و هم افزایی اعضای محترم شورای شهر ونیروهای شهرداری در جهت پیشرفت ، کمال و تعالی ، توسعه شهر تأکید و در ادامه از شوراها به عنوان بستر مشارکت مردم یاد کرد.

درپایان این مراسم هم با اهداء لوح تقدیر و هدایا از اعضای شورای اسلامی شهر سین در ادوار مختلف تجلیل به عمل آمد.

Read more...

16 Jul

سم پاشی دامداری های شهر سین به منظور پیشگیری از خطر ابتلا دام به بیماری لمپی‌اسکین

توسط واحد خدمات شهری شهرداری صورت پذیرفت.

Read more...

22 Jun

‍ پیام تبریک شهردار شهر سین به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای:
مقام معظم رهبری: ورزش باستانی برای ما نه یک ورزش بلکه یک تاریخ و یک فرهنگ است.
زورخانه، نماد تمدن ایرانیان است و ورزش زورخانه اي ريشه در تاريخ كهن و فرهنگ غني ايران دارد پس از ظهور اسلام، سیر تکاملی ورزش زورخانه ای شدت یافته و پس از اینکه فرهنگ ايران با عرفان اسالمی عجين می شود به اوج رسیده و زورخانه بر پايه اعتقادات شيعه شکل می گيرد. حاکميت آئين فتوت همراه با نام خدا، ياد اولياء ا... و ذكر ائمه اطهار(ع)در مناجات و ذکرهاي مياندار، ورزشکاران و اشعار مرشدان، قداست واحترام خاصي به زورخانه داده است.
«آئین جوانمردی و فتوت، روح این ورزش است که از شخصیت و رفتار بزرگ جوانمرد عالم بشریت امام علی(ع) سرچشمه گرفته است و سرشار از جلوه های عشق و اطاعت ورزشکاران نسبت به پیشوا و مقتدایشان است».
از جمله صفات اخلاقی این ورزش، دین داری، روح عرفانی، طراوت روحانی، خیرخواهی، صلح طلبی، تواضع، ادب و احترام، عفو و گذشت، سخاوت، صداقت، فداکاری، امانت داری، حیا و پاکدامنی، انصاف و بردباری، دستگیری افتادگان، یاریت مظلوم، مبارزه با ظالم و میهن دوستی است.
ورزش پهلوانی و زورخانه ای در سال  2010 میلادی به عنوان میراث معنوی بشریت، به ثبت سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد - یونسکو – رسید. و در تقویم رسمی ایران اسلامی ۱۷شوال به عنوان روز فرهنگ و ورزش زورخانه نامگذاری شده است که این روز بزرگ را به همه ورزشکاران عزیزتبریک عرض می نماییم.

جوادیان رییس هیئت پهلوانی و زورخانه ای شهرستان درنشست صمیمی با شهردار واعضای شورای اسلامی شهر سین به مناسبت این روز فرخنده عنوان نمود: در حال حاضر ۹ زورخانه ی فعال درسطح شهرستان به فعالیت مشغولند که ۲ زورخانه در شهر سین و ۷ زورخانه در شهرهای دیگر شهرستان به فعالیت می پردازند و ۵ زورخانه درحال ساخت می باشد . ۷ مقام کشوری و ۳۰۰ مقام استانی توسط ورزشکاران شهرستان در رشته های چرخ چمنی ، چرخ تیز، کباده، میل سنگین، میل بازی و مرشدی کسب شده است که ۳مقام کشوری و بیش از ۵۰ مقام استانی رو ورزشکاران  شهر سین به خود اختصاص داده اند.

Read more...

Subcategories